Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Narodil se v roce 1946 v Ivančicích na Jižní Moravě – v 15-ti letech se s rodiči přestěhoval do Ostravy,kde posléze pracoval jako horník a hasič záchranář – potápěč. Byl aktivní v mnoha společenských zájmových klubech a později pracoval jako herec v divadle Petra Bezruče. 

 

 

V roce1967 byl přijat na Janáčkovu akademii múzických umění obor činoherní herectví.

V roce 1971 získal stipendium kanadské vlády ke studiu ve Francii, po návratu sloužil v kanadské armádě. Pracoval pro federální vládu jako asistent ministra financí Johna Turnera, který se později stal kanadským premiérem.

V roce 1978 odjel do Anglie, kde pracoval jako herec ve filmu a televizi, psal filmové scénáře a učil na dramatické škole v Londýně. V téže době pracoval také externě v BBC jako hlasatel stanice „ Volá Londýn. V Anglii se znovu hrdě hlásil k hasičům a sloužil u Londýna jako hasič záchranář.

V roce 1988 se vrátil zpět do Kanady, kde učil na Univerzitě v Ottawě a působil v divadle a televizi. Po celou dobu byl aktivní v krajanských organizacích.

V roce 1990 se poprvé vrátil do své vlasti, získal zpět československé občanství a aktivně se zapojil do demokratického procesu. Následně zastupuje mnoho zahraničních firem je speciálním  velvyslancem severoamerické obchodní komory a bezplatně po čtyři pracoval jako poradce zahraničního oddělení českého Senátu.

Úspěšně organizoval návštěvy zahraničních politiků a významných osobností.

ObrazekV roce 1995 u příležitosti 50. výročí konce 2. světové války přijíždí jako osobní doprovod vnuka generála George Pattona a doprovází ho na jeho cestě po ČR.

Od počátku devadesátých let spolupracuje s českými legionáři a veterány – podílí se finančně a organizačně na mnoha akcích.

Je nositelem záslužného kříže ministra obrany a jiných legionářských medailí.

V roce 2000 se vrátil natrvalo domů a pokračuje ve veřejně prospěšných aktivitách. Je poradcem Československé obce legionářské a dále pomáhá hasičům záchranářům.

ObrazekPři posledních povodních, které postihly Prahu pracoval v krizovém štábu Prahy 6 a díky svým mezinárodním kontaktům získal rychlou účinnou pomoc v podobě speciálních masek, hasičských obleků i jiných technických a zdravotních pomůcek v hodnotě přesahující dva milióny korun.

Od poloviny devadesátých let až do roku 2000 pracoval ve funkci zástupce náčelníka Globálních záchranných služeb při OSN a účastnil se několika mezinárodních misí.

 

Je ženatý, bezdětný,

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lidé jsou různí

(šejk, 5. 10. 2008 0:42)

je to tak, někteří toho stihnou opravdu hodně, někteří méně, ale pořád je to dost a někteří jen sedí a brblají. Ono není nutné být hned světoběžníkem, ale stačí občas zvednout pozadí ze židle a rozhýbat tělo i ducha.

Pro nevěřícího Tomáše Anonyma

(znalec, 29. 9. 2008 12:29)

Drahý nevěřící anonyme, je lidské pochybovat a závidět.Jirka Stanislav dokázal doma i ve světě,že je správným vlastencem a Moravákem.To co je na těchto stránkách není všechno,je toho víc, ale lidé jako ty to nikdy nepochopí a budou vždy funět.Život se musí umět žít a prožít a ne prospat a prochlastat.Čau a vstávej,už je den.

??opravdu??

(anonym, 28. 9. 2008 12:03)

Opravdu je všech co je napsáno na těchto stránkách pravda je opravdu všechno.????????